Bardotka – czemu z niej rezygnujemy?

Bardotka jest typem biustonosza, który powinna posiadać każda kobieta. Okazuje się jednak, że jedynie niewielka część pań decyduje się na jej noszenie, a pozostałe z niej rezygnują. Dlaczego tak się dzieje? Jaka jest przyczyna tego, że tak niechętnie sięgamy po bardotki?

Skąd wzięła się bardotka?

Bardotka swoją nazwę zawdzięcza słynnej aktorce Brigitte Bardot, która w latach 60. uchodziła za symbol seksu. Choć historia tego biustonosza sięga już wcześniejszej dekady, to dopiero Francuzka sprawiła, że stanik bez ramiączek stał się popularny. Bardotkę od tradycyjnego biustonosza odróżnia brak ramiączek oraz krój miseczek, których górna część jest pozioma i przebiega niemalże równolegle do dolnego paska stanika. Miseczki podtrzymują biust od dołu, seksownie go unosząc i eksponując jego górną część. Zwykle bardotki posiadają fiszbiny, które dodatkowo sprawiają, że piersi nabierają krąglejszego kształtu, przez co wydają się większe.

bardotka

Bardotka czy odpinane ramiączka?

Panie często nie wiedzą, że typowa bardotka nie jest tym samym co zwykłe biustonosze z odpinanymi ramiączkami. Prawdziwy stanik typu balconette nie potrzebuje w ogóle ramiączek, gdyż jest uszyty w taki sposób, by podtrzymywać piersi bez nich. Staniki z odpinanymi ramiączkami zwykle są natomiast przystosowane do tego, by ramiączka w razie potrzeby wymieniać na silikonowe, przezroczyste. Odpięcie ramiączek i używanie stanika bez nich zwykle jest niewygodne i sprawia, że biust ma brzydki, opadający kształt.

Wiele pań, mając złe doświadczenia z biustonoszami z odpinanymi ramiączkami, rezygnuje więc z prawdziwych bardotek. Myślą, że w staniku tym będą czuć się tak samo niekomfortowo. Może być jednak zupełnie inaczej, gdyż to inny typu bielizny. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nawet najlepsza bardotka nie będzie wygodna, jeśli będzie źle dobrana. Przede wszystkim stanik musi mieć odpowiedni obwód, a pasek materiału pomiędzy miseczkami musi przylegać do mostka. Miseczki muszą być natomiast pełne – piersi nie mogą w nich zwisać, ani się z nich wylewać. Jeśli warunki te zostaną spełnione, bardotka z pewnością będzie jednym z ulubionych staników jej posiadaczki.

Zapisz