Jaki kostium kąpielowy wybrać?

Obecnie istnieje duża dowolność oraz panuje duży wybór jeśli chodzi o stroje kąpielowe dla kobiet. Można wybierać pośród jednoczęściowych, dwuczęściowych oraz tankini czy monokini, które są pośrednimi formami, w zależności od preferencji i innych czynników. Jakie są najpopularniejsze kostiumy kąpielowe?

Najpopularniejszy strój jednoczęściowy

Jest najbardziej uniwersalny, dobry i na plażę (ale nie jeśli komuś zależy na jednolitej opaleniźnie), i na basen. Wybierany zwłaszcza przez panie nielubiące się mocno obnażać czy też te, których figura nie jest idealna. Najpopularniejszy model ma zwykłe ramiączka, ale można też spotkać takie krzyżujące się na plecach, wiązania na szyję czy wersje bez ramiączek.

kostium kapielowy na plaży

Seksowne bikini

Od kiedy tylko pojawiło się w sprzedaży, zawojowało rynek. Ponętnie eksponuje kobiece kształty, tym bardziej, że można je spotkać w różnych wariantach, także modelujących sylwetkę (np. dzięki stanikom push up). Można zdecydować się na bardziej stonowane albo bardzo skąpe bikini, ze stanikiem usztywnianym lub nie, z ramiączkami, wiązaniem na szyi czy bez ramiączek.

Tankini

To świetny wybór zwłaszcza dla kobiet o gorszej sylwetce, które chcą ukryć przede wszystkim wystający brzuszek. Może on być widoczny także w strojach jednoczęściowych, więc połączenie koszulki i majteczek albo szortów jest idealne. Zapewnia też wygodę na przykład podczas uprawiania sportu na plaży, ale nie jest dobrym wyborem do opalania.

kostium kapielowy zakryty

Monokini

Wiele osób uważa, że ten rodzaj kostiumu kąpielowego tylko świetnie wygląda, a praktyczny nie jest i rzeczywiście czasem może powodować problemy. Strój ten wygląda jak bikini, ale posiada na brzuchu pasek łączący stanik i majtki, nie jest to więc na pewno dobry wybór do opalania. Taki strój świetnie podkreśla sylwetkę, na przykład talię, maskując nieco jednocześnie brzuszek, ale wymaga idealnego dopasowania, ponieważ może odstawać, zwłaszcza w niektórych pozycjach. To powoduje, że wiele osób uważa, iż monokini tak naprawdę dobre jest tylko do sesji zdjęciowych.